Перспективні напрями модернізації інтернет-мереж

Цифрова передача даних – процес перенесення сигналів від точки до точки. Для забезпечення такого процесу використовують мідні дроти, ВОЛЗ або бездротові канали. Відмінність цифрової передачі від аналогової в тому, що сигнали посилаються в безперервному потоці, утворюючи хвилі або послідовність імпульсів з певною модуляцією. Для відправки та прийому таких сигналів використовують модемне обладнання.

Способи передачі даних

Зараз в основному використовують 2 способи передачі інформації: послідовний і паралельний. Варіант з послідовною – це, коли символи та інші форми інформації кодуються в біти і відправляють один за одним, використовуючи дріт, оптичне волокно або частоту. Переваги такого способу: обробка відбувається швидко за рахунок легкості передачі біта цифри, її парності. Швидкість сигналу вище.

При паралельному способі пропускна здатність каналу вище за рахунок поділу потоку на кілька каналів. Застосовують такий спосіб всередині комп’ютера. Для цього він оснащений шинами. Швидкість передачі теж висока, але є нюанс у вигляді нерівномірності надходження бітів через те, що дроти відрізняються своїми характеристиками. Тому може пошкоджуватися цілісність повідомлень.

Під час передачі інформація надходить з вузла на вузол, поки не дійде до кінцевої точки прийому. Цей процес називається комутацією. Він має кілька принципів дії: з комутацією пакетів або каналів. У першому випадку повідомлення відправляється незалежними блоками, а в другому використовується спеціальний канал для безперервної подачі інформації.

Електромережа: перспективи використання для передачі даних

Розробники зацікавлені в тому, щоб використовувати вже існуючі електричні мережі. У разі відкриття способів організації передачі даних по високовольтних електромережах, вони матимуть величезний комерційний успіх з кількох причин:

  • Можна буде використовувати вже існуючі комунікації. Це заощадить величезні суми грошей на прокладці та монтажі каналів передачі інформації.
  • Відкриються перспективи збору даних в найвіддаленіших точках і зі всіляких пристроїв: датчиків сигналізацій, системи «розумний дім», лічильників.
  • Інтернет-зв’язок стане дуже доступною за рахунок включення спеціального адаптера: досить просто всунути його в розетку.
  • Мережа охопила б кожен куточок, адже навіть в найвіддаленіших населених пунктах є електрика.

Однак в нашій країні перспектива використання електромереж для передачі даних дуже туманна. Низька якість комунікацій – найперша причина.

Перше, що необхідно для реалізації ідеї використання мережі змінного струму – модем. Пристрій повинен бути оснащено складною системою мікроконтролерів для вирішення завдань з тестуванням якості зв’язку, протоколів і адресації обладнання. Також необхідний буде передавач для включення і відключення зв’язку, не порушуючи цілісності лінії.

Плани щодо збільшення продуктивності мереж

Модернізація інтернет-мереж, які є в наявності, доступна і зараз. На ринку телекомунікаційного обладнання представлено багато моделей такої апаратури. Розробники пропонують оригінальні і доступні рішення для збільшення пропускної здатності мережі. Наприклад, дуплексная передача даних по локальних мережах, яка збільшує продуктивність каналів в 2 рази. Це відбувається за рахунок того, що кожна кручена пара одночасно і передає, і приймає інформацію. Для цього потрібно змінити мережевий адаптер на інноваційний пристрій.

Обмеження такого обладнання в тому, що одна його одиниця підключається до кожного порту концентратора. Тому є тільки створення високопродуктивних ділянок між комутаторами і серверами. Перевага приладу – немає необхідності відстежувати процеси зіткнення сигналів.

У вас є питання?

Телефонуйте: (044) 369-59-24; (067) 214-48-88;
(095) 219-81-72
Або залиште свої дані і ми зв'яжемося з вами.


Зв'язатися з нами